İyi bir gelecek, size iyi gelecek | Weeb Akademi
bilgi@weebakademi.com | 0 850 303 88 15 | Giriş Yap | Kayıt Ol
 
   

  Grafik Tasarım Kursu

  Grafik-Tasarim-Kursu


  Gerekli Ön Bilgi

  Dijital ortamda kendine güvenen, bu sektörde ilerlemek isteyen, temel bilgisayar bilgisine sahip herkes Grafik Tasarım eğitimine katılabilir. Öğrencilerimiz, her programın yapısına uygun olarak; dijital çizim teknikleri, kompozisyon, tasarımda denge unsuru, ışık, perspektif ve baskı teknikleri konularında yetiştirilmektedir.

  Weeb Akademi Beşiktaş grafik tasarım kursu eğitimlerinde; öğrencilere farklı sektörel meslekler tanıtılır. Ayrıca bu mesleklere özel uygulamalarla tekstil, ambalaj, dijitalart, desinatörlük, dizgicilik, cam-vitray, stilistlik; serigrafi ve renk ayrımcısı gibi geniş yelpazede alanlar sunarak, bu programların hangi tekniklere göre düzenleneceğini öğretir ve pratik yaşamdan örneklerle deneyim kazandırır. 

  Kimler Katılmalı?

  Grafik Tasarım Kursu; kişinin yaratıcı yeteneklerini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, üretime dönüştürmek isteyenlerin katılması gereken bir eğitimdir. Ayrıca; görsel iletişim konusunda ilerlemek isteyen, güzel sanatlara ve tasarıma ilgi duyan ve yeteneklerini değerlendirmek isteyen bireyler ya da yaratıcı yeteneğe sahip lise mezunları ve üniversitelerin grafik, tasarım, güzel sanatlar gibi bölümlerinde öğrenimlerini sürdürenler ve bu alanlardan mezun olan bireyler de bu eğitime katılabilmektedir.

   

   

  Neler Öğreneceksiniz?

   

  • Adobe Photoshop

  • Adobe Illustrator

  • Adobe Indesign

  • CorelDraw

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • Adobe Photoshop

  Grafik Tasarım Kursu, Piksel tabanlı çizim yapma imkanı sunan, fotoğraf manipülasyon işlemleri yapabilen, reklamlar ve görsel düzenlemeler yapılmasına imkan sağlayan modern teknolojinin en çok tercih edilen profesyonel grafik tasarım programıdır. 

  Photoshop programı ile web, maskot tasarımı, fotoğraf manipülasyonu, afiş ve reklam hazırlama gibi işlemleri gerçekleştirebilirken, fotomontaj da yapılabilmektedir. 

  • Adobe Illustrator

  Grafik Tasarım Kursu, Adobe ailesinin vektörel tabanlı programı olan Illustrator; ambalaj tasarımı üzerine yaygın olarak kullanılan, multimedya ve grafikler için hazırlanmış bir illüstrasyon programıdır. 

  • Adobe Indesign

  Grafik Tasarım Kursu, Basılı ve dijital yayınlar için profesyonel bir sayfa mizanpajı uygulaması olan Adobe InDesign; web ve tablet uygulamaları için çeşitli içerikler tasarlayabilen, mizanpaj ön kontrollerini yapıp yayınlayabilen bir uygulamadır. Bu uygulama  kullanıcılarına; tipografi üzerinde hassas kontrol olanağı ve yerleşik yaratıcı araçlar ile kullanımı kolay bir tasarım ortamı sunmaktadır. Adobe Indesign ile kitap, dergi, gazete, katalog, broşür, kartvizit ve takvim gibi basım işlerinin baskıya verilene kadar süreçteki tüm hazırlığı a’dan z’ye kadar sürdürülebilmektedir.

  • CorelDraw

  Grafik Tasarım Kursu, CorelDraw tasarımcılar, grafikerler ve profesyonel sanatçılar için tasarlanmış  vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır. Bu program özellikle masaüstü yayıncılıkta; dijital baskı, matbaa, tekstil, tabela, dış cephe kaplama gibi alanların tasarımında, kullanışlı arayüzü nedeniyle tercih edilmektedir. CorelDraw ile kullanıcılar grafik, illüstrasyon tasarımı yapabilir; reklam sayfası, kart, antetli kağıt, logo, mühür tasarlayabilir; gazete, broşür, dergi hazırlayabilir; fotoğraflar üzerindeki renkleri değiştirerek montaj ve efektler uygulayabilir ve çalışmalarını animasyonlara dönüştürebilir. 

  • Tasarım Teknikleri 

  Grafik Tasarım Kursu, Başarılı bir grafikerin en büyük özelliği yaratıcı olmasıdır. Tasarım Teknikleri Dersi; Temel Tasarım Tarihçesi ve renk seçimi, tipografi, mizanpaj gibi tekniklerin nasıl kullanılması gerektiğini öğreterek başarılı bir tasarıma ulaşılmasına ve kişinin hayal dünyasının genişlemesine olanak sağlar.

  • Etkili Sunum ve Portfolyo Hazırlama 

  Grafik Tasarım Kursu, Yapılan çalışmalar ne kadar kaliteli olursa olsun; ancak iyi bir sunumla istenilen etki yaratılmaktadır. Etkili Sunum Dersleri’nde; bir sunumun fiziki yapısı, photoshop, illustrator ve indesign gibi tekniklerin nasıl kullanılması gerektiği ve sunum uygulama teknikleri öğretilir. Ayrıca bu derslerde, müşteriye özel ve kişisel kullanım amaçlı sunum hazırlama teknikleri ile ilgili önemli bilgiler de verilmektedir. İyi bir portfolyo ile; yapılan işin pazarlanması öğretilmekte ve global olarak en çok tık alan sitelerde yayınlanması sağlanarak, portfolyoların bilinirliği artırılmaktadır.

  Kariyerinize Katkıları

  Grafik Tasarım Kursu, paketini başarıyla tamamlayan kursiyerler, dünya çapında geçerli bir mesleğe sahip olurlar. Öğrenilen tüm bilgiler, en son ve en yaygın kullanılan grafik tasarım yazılımları ve bilgilerinden oluşur. Tüm öğrencilerimize bu eğitim sonrasında; grafik tasarım dünyasını keşfederek, bu alanın gerekliliklerini öğrenir ve sektörel trendleri takip edecek bir bakış açısına da sahip olurlar. Öğrencilerimiz; eğitim süresince öğrendikleri kapsamlı yazılımlar sayesinde, yazılımlar arasındaki entegrasyonu da sağlayarak programları daha iyi ve daha pratik kullanabilme özelliğine kavuşurlar.

  Öğrencilerimiz için Grafik Tasarım Kursu,Weeb Akademi Beşiktaş’dan alıyor olmanın en büyük avantajlarından biri de; bilgisayar eğitimleriyle birlikte Tasarım Teknikleri dersleriyle akademik bir eğitim alarak sektöre bir adım daha önde çıkma fırsatı yakalamaktır.

  Hangi Sektörlerde Çalışabilirsiniz?

  • Matbaa

  • Reklam ajansları

  • Grafik tasarım stüdyoları

  • Fotoğraf stüdyoları

  • Gazete ve dergiler

  • Şirketlerin pazarlama ve reklam departmanları

  • Tekstil tasarım 

  • Ambalaj tasarım

  • Cam-Vitray

  • Serbest çalışma (Freelance)

  Alınabilecek Ünvanlar

  Grafik Tasarım Kursu’muza katılarak Grafiker, Grafik Tasarımcı, Desinatör, Dizgici, Renk Ayırımcısı gibi değişik pozisyonlarla başlanarak Art Direktörlüğe kadar uzanan başarılı bir kariyer elde edilir. 

   
   

  Referanslarımız